Polub nas!

Zamów gręGrupa na Facebook

Dołącz do grupy Fani RPG na Facebook:Fabularna zapowiedź Afterbomb Madness 2.0

 

Melduje się Dydaktyczny Automat Wielozadaniowy numer 418.
Wprowadzam zapytanie: Historia współczesna.
Przeszukiwanie bazy danych w toku. Proszę czekać. Otwieram akta. Przetwarzanie w toku.
Rozpoczynam transmisję...

 

Na początku był Czas Pokoju, który nastąpił po długim okresie ciężkich burz. Świat stopniowo stawał na nogi po drugiej wojnie światowej. Niektórym udawało się wracać do równowagi sprawniej, ostatecznie przekraczając nawet poziom sprzed konfliktu.

 

W latach pięćdziesiątych XX wieku, pomimo niepokojów społecznych, Stany Zjednoczone wprost prosperowały pod względem gospodarczym. Dla nieszczęśników żyjących na wschód od żelaznej kurtyny Ameryka zdawała się być wręcz rajem na ziemi. Dobrobyt tchnął w naszych obywateli Ducha Postępu. Na tym etapie nic nie zapowiadało tego, co rychło miało nastąpić.

 

W maju 1959 roku odnotowano wzmożoną aktywność niezidentyfikowanych obiektów latających w przestrzeni lotniczej USA i ZSRR. Incydenty podsycały wzajemną nieufność obu mocarstw. Napięcie stawało się nie do zniesienia. Dodatkowo atmosferę zagęszczały narastające lęki przed inwazją UFO oraz przed globalną wojną atomową. Strach wydawał się przesadzony, ale nie można było wykluczyć, że tak zwana zimna wojna nie przeistoczy się w coś znacznie gorętszego.

 

Otwieranie odsyłacza do akt Centralnej Agencji Wywiadowczej.
Wczytywanie tajnych danych o sygnaturze FLLT 111.

 

Rozszyfrowaliśmy ocalały fragment informacji zaczerpniętych z aparatu wydobytego ze spodka, który rozbił się w pobliżu Roswell. Treść budzi duży niepokój i zdaje się tłumaczyć genezę osobliwych zjawisk, które ostatnio obserwujemy w atmosferze. Stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że maszyna nie należy do Rosjan ani do Japonii. Pod pozorem bezładu kryje się głęboki sens. Niezidentyfikowany obiekt latający najwyraźniej miał na pokładzie rozkazy skłócenia największych mocarstw w celu wywołania konfliktu zbrojnego. Powody nie są do końca zrozumiałe, ale na podstawie szczątkowych danych można wnioskować, że chodzi o powstrzymanie rozwoju technologicznego, który obca cywilizacja określa jako potencjalnie zagrażający.

 

Powrót do uprzednio otwartych akt.
Kontynuuję transmisję…

 

Na terenie USA dosłownie znikąd zaczęły pojawiać się jednostki Armii Czerwonej, co zapoczątkowało Zew Wojny. Z lotnisk poderwano bombowce z bronią jądrową. Wkrótce potem nastąpiły pierwsze eksplozje. Grzyby atomowe wyrastały jak po deszczu na obszarze Stanów Zjednoczonych, Związku Radzieckiego i innych krajów uwikłanych w wojnę komunizmu z kapitalizmem. Radziecka inwazja na USA stała się możliwa dzięki wykorzystaniu dostarczonych przez niezidentyfikowaną cywilizację bram do teleportacji. Przesyłanie materii na tak dużą skalę przyczyniło się do powstania licznych anomalii, których przybywało w tempie geometrycznym. Transport wojska w ten sposób okazał się groźny w skutkach – wielu sowieckich żołnierzy docierało zdegenerowanych lub zaczynało mutować w ciągu paru dni. Osobliwe zjawiska w połączeniu z następstwami globalnej wojny atomowej utrudniały prowadzenie standardowych działań bojowych, ale mimo to walki trwały niemal wszędzie.

 

Minęły dziesięciolecia od początku Wojny Totalnej. Jej kres nie jest jeszcze przesądzony chociaż Ziemia przypomina jądrowy poligon, flora i fauna zdają się być dekoracją horroru, a ludzkość cofnęła się do czasów plemiennych. Zachodnie tereny Ameryki są wysuszone przez gorejące anomalie, a na wschodnich obszarach panuje Wielka Zima. Trwa Faza Przetrwania – ocalali dzień po dniu walczą o życie. Jedne organizacje próbują zażegnać kryzys, przywrócić ład i porządek. Inne niosą pomoc humanitarną wspierane przez odszczepieńców obcych. Nie brakuje jednak i takich ugrupowań, które żerują na cudzym nieszczęściu. Między częścią sowieckiego wojska a Armią Stanów Zjednoczonych trwa zawieszenie broni, ale radzieckie oddziały skalanych komunistów wciąż sieją spustoszenie wśród Amerykanów. Obcy są trzecią stroną konfliktu i zapalczywie dążą do pogłębienia regresu ludzkiej cywilizacji.

 

Posiadana przeze mnie pamięć operacyjna nie pozwala przewidzieć, jaki będzie finał tych wydarzeń… 


Słowa kluczowe #Afterbomb2
3 komentarze
 • TomaszM, tabax, oraz Yorick lubią to
 • nomade
  nomade Lubię ten styl pisania. Niby tylko przedstawienie historii wszystkim graczom AM znanej, a tu już kilka kolejnych pomysłów na sesję ;-)
  Wielkie dzięki za ten crowdfunding Drone bo szczerze mówiąc nie mogę się doczekać na AM 2.0!
  4 lutego - 1 lubi to
 • Drone
  Drone Dziękuję za budujące słowa nomade. Cierpliwości... Czas oczekiwania na premierę minie niepostrzeżenie :)
  6 lutego
 • TomaszM
  TomaszM Bardzo fajne - i też dodam styl dla mnie doskonały, to właśnie tworzy klimat AM :)
  8 lutego - 1 lubi to