Poleć Ten Tekst

Wpis Opublikował

Drone

Raport z prac nad drugą edycją

 • Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam raport prac nad drugą edycją gry fabularnej Afterbomb Madness RPG. 

   

  Znaczna część tekstu podręcznika jest już gotowa. 95% treści została napisana na nowo. Pozostałych klika procent to krótki fragment o tym jak grać w RPG oraz opis przedmiotów w rozdziale na temat sprzętu. Zapowiada się na to, że w ostatecznym rozrachunku książka będzie miała około 220-230 stron. Podręcznik podstawowy pierwszej edycji miał nieco ponad 160 stron, więc jak widać nowa wersja jest obszerniejsza, bardziej kompletna. Treść książki sukcesywnie poddawana jest korekcie.

   

  Mechanika jest w fazie testów, które obecnie koncentrują się na balansowaniu rozgrywki. W praktyce oznacza to, że właściwie zmieniają się już tylko w pewnej mierze wartości liczbowe takie jak siła rażenia broni czy wytrzymałość postaci, a nie same mechanizmy.

   

  Wciąż opracowywane są generatory. Trwają przymiarki do składu tekstu. Kolejna porcja grafik do dopracowywanego jeszcze bestiariusza jest w drodze. Niektórzy recenzenci pierwszej edycji zwracali uwagę na to, że lista przeciwników nie należy do najobszerniejszych. Tym razem bestiariusz będzie w pełni zilustrowany i zajmie w sumie około 35 stron.

   

  Podsumowując, praca wre. Wszystko idzie zgodnie z planem. Więcej informacji o postępach można znaleźć na poniższej infografice.

   

  Na zaostrzenie apetytu załączam również jedną stronę z bestiariusza.

   

   

  Postępy prac nad drugą edycją Afterbomb Madness RPG

   

   

  Przykładowa strona Afterbomb Madness RPG - Bestiariusz

Napisane Komentarze

3 komentarze
 • nomade oraz Lucjan lubią to
 • nomade
  nomade Bardzo szybki postęp prac! Dodatkowo opis Sanitariusza jest boski. Szykuje się chyba jakaś sesyjka w okopach ;-)
  Szczerze nie wiem kiedy znajdujesz na to czas ale strasznie mi się podoba!
  Czy możesz zdradzić coś o tych generatorach, czy są to generatory p...  więcej
  10 kwietnia
 • Drone
  Drone Przede wszystkim generator zdarzeń losowych w różnych okolicznościach.
  10 kwietnia
 • Lucjan
  Lucjan Znakomicie! Nie mogę się doczekać choć nie gwarantuję, że zerwę z pierwszą edycją do której jestem bardzo przywiązany. Mamy zamiar z Tomaszem ruszyć w maju kampanię wg starego podręcznika ale jeżeli to się rozkręci to na pewno za jakiś czas poeksperymentu...  więcej
  12 kwietnia


Ostatnie wpisy

 • 11 sierpnia
  Dodane przez Drone
  Coś dla fanów! Jeśli ktoś chciałby kubek lub czapkę z ulubioną postacią z gry, teraz może zdobyć taki gadżet. Wystarczy wejść na stronę http://afterbomb.cupsell.pl/ i dokonać wyboru.    
 • 11 czerwca
  Dodane przez TomaszM
  11.06.2017 (niedziela) - pierwsza sesja Afterbomb 2 edycji... Od godz.12 do godz.21... W klubie Cierniogon w Gdańsku-Wrzeszczu. Ja plus 3 graczy (czwarty - dawny gracz z czasów 1 edycji niestety nie dojechał z Gdyni). Osoby doświadczone erpegowo, zdecydowanie pełnoletnie (;)), z nikłym kontak...