Poleć Ten Tekst

Wpis Opublikował

Drone

Bombowa nowina!

 • Sprzyjający splot okoliczności (inne projekty odłożone na przyszłość) pozwolił wygospodarować znacznie więcej czasu na pracę przy drugiej edycji Afterbomb Madness RPG.

   

  Aktualnie trwa faza intensywnych testów gry. Jako że udało się zwerbować większą liczbę zespołów, niż pierwotnie zakładano, a zaangażowane w testy osoby pracują z nadspodziewanym zapałem, z pewną dozą ostrożności można zakładać, że ten etap potrwa krócej.

   

  Wszystkie wymienione kwestie sprawiają, że premiera gry najprawdopodobniej będzie wcześniej niż we wrześniu. Możliwe, że przed wakacjami!

   

  Tekst z rewersu okładki:

   

  Istny koszmar zamiast amerykańskiego snu – oto co spotkało Stany Zjednoczone w wyniku konfliktu zapoczątkowanego przez Związek Radziecki i obcą cywilizację. Tym samym znalazły potwierdzenie najgorsze lęki, które nękały Amerykanów w połowie XX wieku. Inwazja pozaziemskiej rasy stała się faktem – podobnie jak potworne następstwa wojny nuklearnej. Ziemia przypomina poligon jądrowy, na którym grasują mutanci i manifestują się osobliwe zjawiska. Batalia trwa od dziesięcioleci. Odmieniona podczas teleportacji Armia Czerwona nie daje za wygraną, a Obcy starają się wyplenić rodzaj ludzki. Tymczasem amerykańskie społeczności desperacko walczą o przetrwanie. Wydaje się, że wynik tych zmagań nie jest jeszcze przesądzony.

   

  „Afterbomb Madness – druga edycja” to nowa wersja postapokaliptycznej gry fabularnej, w której uczestnicy wcielają się w postaci ocalałych obywateli Ameryki zrujnowanej przez konflikt nuklearny i Anomalie. Mogą odegrać istotną rolę w Wojnie Totalnej albo osiągać egoistyczne cele. Tak czy inaczej drzemie w nich ponadprzeciętny potencjał, który domaga się realizacji, choć samo przetrwanie skrajnych warunków też stanowi wyzwanie. Podręcznik podstawowy zawiera zasady pozwalające rozgrywać różnorodne scenariusze. Ponadto jest bogato ilustrowanym, obszernym źródłem informacji o realiach świata, a także społecznościach i stworzeniach, które go zamieszkują.

   

  Poniżej zaprezentowana zostaje kolejna infografika na temat postępów prac.

   

   

  Postępy prac nad drugą edycją Afterbomb Madness RPG

   

Napisane Komentarze

0 komentarzy


Ostatnie wpisy

 • 11 sierpnia
  Dodane przez Drone
  Coś dla fanów! Jeśli ktoś chciałby kubek lub czapkę z ulubioną postacią z gry, teraz może zdobyć taki gadżet. Wystarczy wejść na stronę http://afterbomb.cupsell.pl/ i dokonać wyboru.    
 • 11 czerwca
  Dodane przez TomaszM
  11.06.2017 (niedziela) - pierwsza sesja Afterbomb 2 edycji... Od godz.12 do godz.21... W klubie Cierniogon w Gdańsku-Wrzeszczu. Ja plus 3 graczy (czwarty - dawny gracz z czasów 1 edycji niestety nie dojechał z Gdyni). Osoby doświadczone erpegowo, zdecydowanie pełnoletnie (;)), z nikłym kontak...